Informace pro soutěžící kapely

Nutná vlastní pódiovka (čím lepší, tím lepší :)). Samozřejmě vlastní nástroje a efekty. Ostatní bude zajištěno. Kytarová komba budou snímána mikrofony, nepotřebují tedy výstup na propojení šňůrou. Bude se hrát na menším pódiu v „komornější“ atmosféře. Bicí budou snímány kondenzačním mikrofonem. V přihlášce sdělte počet zpívajících členů, popřípadě nějaké speciální požadavky, či dotazy.

Sdílejte s ostatními

1 thought on “Informace pro soutěžící kapely

 1. KEJVAVÝ KONĚ says:

  https://bandzone.cz/kejvavykone?at=info
  https://www.youtube.com/watch?v=UJZEGVNNB8Q
  https://www.youtube.com/watch?v=D-ADBpFRn0s
  https://www.youtube.com/watch?v=jP9c7bIZHUg

  biografie
  garage-big-beat / Havlíčkův Brod
  Kapela Kejvavý koně vznikla v létě 1982 a její první zkoušky probíhaly na jedné chatě v Lipnici nad Sázavou. Orientovala se zásadně na vlastní tvorbu a jistý čas se o ní tvrdilo, že je nejlepší východočeskou novovlnnou kapelou. Měla přezdívku „brodská Jasná páka“.
  První obsazení – Jan Procházka (voc, lg), Bohumil Novák (bg, voc) a Václav Šoupal (ds, voc) – doplnil na podzim téhož roku Karel „Charlie“ Koutný (voc, g), bývalý hospodský folkař a zároveň člen velmi krátce působící formace Motorová pila. Koutný se stal vedoucím souboru a od počátků se snažil ho posunout do typické novovlnné stylizace – členové skupiny vystupovali v komických úborech (zejména si libovali v tzv. křupanském image), hrály se jednoduché, na pár akordech stojící vypalovačky s výraznými sloganovitými refrény. Texty byly povětšinou silně parodické, skupina si v nich dělala srandu nejen ze všeho kolem ale i sama ze sebe.
  Vliv Jasné Páky, potažmo Hudby Praha byl zřejmý, ale dát KK nálepku jakýchsi jejich epigonů by bylo příliš jednoduché. To si nakonec uvědomovali i návštěvníci několika společných koncertů „kejváčů“ a HP. Navíc i Kejvavý koně si prošli martyriem problémů s úřady a občasnými zákazy a to nejen kvůli textům a stylu hudby, ale i třeba kvůli samotnému názvu (soubor proto někdy používal krycí název Kvartet Karla Koutného, avšak ani to se úřadům příliš nezamlouvalo; zkrácený název, vytvořený jen z prvních písmen, prý evokoval ku-klux-klan…).
  V létě 1984 byl soubor rozšířen o další hráče – o Ivo Hyrše (voc, ks) a nového zvukaře Libora Kadlece, jenomže kapela v této sestavě příliš dlouho nevydržela. Začátkem roku 1985 odešli Procházka (vzájemné neshody s Charliem Koutným), Hyrš a Kadlec a založili podobně orientovaný soubor Zebra. Zbylé trio souboru přijalo další hudebníky – byli jimi Jiří Feltl (g), a Franta Vytlačil (ks) – nicméně ani toto obsazení příliš dlouho nevydrželo a oba novice ani ne po roce hraní vyměnili kytarista Petr Saidl (obdivovatel stylu Adriana Bellewa) a klávesista Petr Čapek. Personální pohyby v souboru se však ani nyní nezastavily, v létě 1987 vyměnil Čapka Pavel Houfek a navíc přišel i nový zpěvák Miroslav Zrůst. Po pár měsících se kapela pro naprosto odlišné názory na styl hraní na čas rozchází.
  Horké hlavy vychladly na podzim 1988 a soubor se znovu dal dohromady (už s novým klávesistou Janem Šturmem) a toto období se po „jasnopákovských“ začátcích stalo tím druhým nejšťastnějším. Saidl vnesl do soundu kapely nové hudební postupy, takže „kejváči“ zaujali i hudební kritiky, což jim přineslo vítězství v krajském kole Rockfestu (společně s Rozmazanými dětmi) a účast na pražském Rockfestu 89. Tomu opravdovému rozjezdu skupině opět zabránily ony nešťastné personální změny. Pardubičtí hráči zpěvák M. Zrůst a baskytarista B. Novák natrvalo zůstali ve městě perníku (Novák hrál pak v Oscar Bandu)a kytarista Petr Saidl odešel do Německa (tehdy NDR) studovat něco jako tamější AMU. Skupina pak po určitém hudebním tápání a množství personálních změn doklopýtala až do druhé poloviny devadesátých let, kdy se rozešla.
  Souboru Kejvavý koně rozhodně nechyběl talent napsat solidní písničku s chytrým textem (například skladby „Kůže z jelena“, „Běž“ nebo „Hodiny“ mají dodnes na Vysočině punc klasiky).
  SOUČASNÁ SESTAVA :
  Václav ŠOUPAL (bicí,zpěv), Karel „Čarlí“ KOUTNÝ (kytara, zpěv), Jíří PECEN (kytara,zpěv)Roman LYSÝ (kytara,zpěv), Jan VÍTEK(basová kytara, zpěv) Vít POBORSKÝ (saxofón,zpěv)

  Odpovědět

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *