Informace pro soutěžící kapely

Nutná vlastní pódiovka (čím lepší, tím lepší :)). Samozřejmě vlastní nástroje a efekty. Ostatní bude zajištěno. Kytarová komba budou snímána mikrofony, nepotřebují tedy výstup na propojení šňůrou. Bude se hrát na menším pódiu v „komornější“ atmosféře. Bicí budou snímány kondenzačním mikrofonem. V přihlášce sdělte počet zpívajících členů, popřípadě nějaké speciální požadavky, či dotazy.

Sdílejte s ostatními

1 thought on “Informace pro soutěžící kapely

 1. KEJVAVÝ KONĚ says:

  https://bandzone.cz/kejvavykone?at=info
  https://www.youtube.com/watch?v=UJZEGVNNB8Q
  https://www.youtube.com/watch?v=D-ADBpFRn0s
  https://www.youtube.com/watch?v=jP9c7bIZHUg

  biografie
  garage-big-beat / Havlíčkův Brod
  Kapela Kejvavý koně vznikla v létě 1982 a její první zkoušky probíhaly na jedné chatě v Lipnici nad Sázavou. Orientovala se zásadně na vlastní tvorbu a jistý čas se o ní tvrdilo, že je nejlepší východočeskou novovlnnou kapelou. Měla přezdívku „brodská Jasná páka“.
  První obsazení – Jan Procházka (voc, lg), Bohumil Novák (bg, voc) a Václav Šoupal (ds, voc) – doplnil na podzim téhož roku Karel „Charlie“ Koutný (voc, g), bývalý hospodský folkař a zároveň člen velmi krátce působící formace Motorová pila. Koutný se stal vedoucím souboru a od počátků se snažil ho posunout do typické novovlnné stylizace – členové skupiny vystupovali v komických úborech (zejména si libovali v tzv. křupanském image), hrály se jednoduché, na pár akordech stojící vypalovačky s výraznými sloganovitými refrény. Texty byly povětšinou silně parodické, skupina si v nich dělala srandu nejen ze všeho kolem ale i sama ze sebe.
  Vliv Jasné Páky, potažmo Hudby Praha byl zřejmý, ale dát KK nálepku jakýchsi jejich epigonů by bylo příliš jednoduché. To si nakonec uvědomovali i návštěvníci několika společných koncertů „kejváčů“ a HP. Navíc i Kejvavý koně si prošli martyriem problémů s úřady a občasnými zákazy a to nejen kvůli textům a stylu hudby, ale i třeba kvůli samotnému názvu (soubor proto někdy používal krycí název Kvartet Karla Koutného, avšak ani to se úřadům příliš nezamlouvalo; zkrácený název, vytvořený jen z prvních písmen, prý evokoval ku-klux-klan…).
  V létě 1984 byl soubor rozšířen o další hráče – o Ivo Hyrše (voc, ks) a nového zvukaře Libora Kadlece, jenomže kapela v této sestavě příliš dlouho nevydržela. Začátkem roku 1985 odešli Procházka (vzájemné neshody s Charliem Koutným), Hyrš a Kadlec a založili podobně orientovaný soubor Zebra. Zbylé trio souboru přijalo další hudebníky – byli jimi Jiří Feltl (g), a Franta Vytlačil (ks) – nicméně ani toto obsazení příliš dlouho nevydrželo a oba novice ani ne po roce hraní vyměnili kytarista Petr Saidl (obdivovatel stylu Adriana Bellewa) a klávesista Petr Čapek. Personální pohyby v souboru se však ani nyní nezastavily, v létě 1987 vyměnil Čapka Pavel Houfek a navíc přišel i nový zpěvák Miroslav Zrůst. Po pár měsících se kapela pro naprosto odlišné názory na styl hraní na čas rozchází.
  Horké hlavy vychladly na podzim 1988 a soubor se znovu dal dohromady (už s novým klávesistou Janem Šturmem) a toto období se po „jasnopákovských“ začátcích stalo tím druhým nejšťastnějším. Saidl vnesl do soundu kapely nové hudební postupy, takže „kejváči“ zaujali i hudební kritiky, což jim přineslo vítězství v krajském kole Rockfestu (společně s Rozmazanými dětmi) a účast na pražském Rockfestu 89. Tomu opravdovému rozjezdu skupině opět zabránily ony nešťastné personální změny. Pardubičtí hráči zpěvák M. Zrůst a baskytarista B. Novák natrvalo zůstali ve městě perníku (Novák hrál pak v Oscar Bandu)a kytarista Petr Saidl odešel do Německa (tehdy NDR) studovat něco jako tamější AMU. Skupina pak po určitém hudebním tápání a množství personálních změn doklopýtala až do druhé poloviny devadesátých let, kdy se rozešla.
  Souboru Kejvavý koně rozhodně nechyběl talent napsat solidní písničku s chytrým textem (například skladby „Kůže z jelena“, „Běž“ nebo „Hodiny“ mají dodnes na Vysočině punc klasiky).
  SOUČASNÁ SESTAVA :
  Václav ŠOUPAL (bicí,zpěv), Karel „Čarlí“ KOUTNÝ (kytara, zpěv), Jíří PECEN (kytara,zpěv)Roman LYSÝ (kytara,zpěv), Jan VÍTEK(basová kytara, zpěv) Vít POBORSKÝ (saxofón,zpěv)

  Odpovědět

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *